Blog (Single Entry)

Oświetlenie w łazience – aranżacja

02Sty

Czy zastanawialiście się Państwo jakie oświetlenie wybrać w łazience? Mało kto przywiązuje wagę do oświetlenia w łazience. Artykuł ten jest adresowany do wszystkich osób przywiązujących marginalne znaczenie przy wyborze oświetlenia w pokoju kąpielowym. Złe oświetlenie będzie może przygnębiać, powodować zmęczenie oczu czy uniemożliwić wykonanie wyjściowego makijażu. Kiedy aranżujemy nową łazienkę, należy dobrze przemyśleć oświetlenie. Może tutaj pomóc projektant wnętrz.

Oświetlenie funkcyjne

Jest ono pomocne w czasie wykonywania regularnych czynności w łazience- mycie zębów, układanie włosów, makijaż, golenie. Powinno się ono znaleźć od razu nad lustrem lub po obydwu jego stronach. Halogeny, oprawy żarowe lub LED będą najlepsze. W pobliżu prysznica i wanny oświetlenie powinno być wodoszczelne i umieszczone w suficie.

Oświetlenie kierunkowe

Jeżeli jest w Twojej łazience coś, co chcesz zaakcentować to warto wybrać odpowiednie oświetlenie kierunkowe. Nazywane jest także akcentującym, ponieważ, instaluje się je pod kątem na ścianie, w podłodze lub suficie podkreślamy elementy dekoracyjne.

Oświetlenie ogólne

Oświetlenie ogólne to wiszące lampy, żyrandole i halogeny. Istotne jest tutaj równomierne rozłożenie promieni świetlnych w całej łazience. Warto skonsultować się z architektem przed dokonaniem wyboru.

Oświetlenie dekoracyjne

Pochwal się swoją łazienką! Oświetl wannę lub półki liniowym oświetleniem LED. Zamontuj dekoracyjne kinkiety. Wyróżnij się z tłumu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *