Meble w Twojej kuchni

Współczesne kuchnie wyglądają bardzo efektownie. Coraz częściej stanowią część salonu i wyposażone są w piękne meble.

Obecne meble kuchenne nie muszą być drewniane, chociaż ten materiał ciągle cieszy się dużym powodzeniem wśród klientów.

Meble wykańczane są też lakierami o wysokim połysku i często miniintensywnym kolorze, chociaż płyta MDF może być także matowa lub półmatowa. Innym materiałem wykorzystywanym do tworzenia mebli jest stal nierdzewna. Wiele osób ceni jej chłodną elegancję i łatwość utrzymania w czystości.

Kuchnie z lakierowanej płyty MDF nawiązują do najnowszych trendów w meblarstwie i są często stosowaną techniką przez producentów mebli i zakłady stolarskie. Elementy lakierowane to gładkie jednokolorowe powierzchnie nadające wnętrzu nowoczesnej elegancji

Meble kuchenne z płyty stolarskiej pokrytej z fornirem czyli warstwą szlachetnego drewna, kierowane do osób ceniących naturalne produkty. Dla minimalizowania kosztu takich mebli fronty szafek wykonane są ze szlachetnego drewna lub fornirowanej drewnem płyty a korpusy czyli niewidoczne boki szafek kuchennych z taniej płyty laminowanej

Meble kuchenne na zamówienie

Jest wiele stylów kuchni preferowanych przez klientów. Są tez style mieszane. Najczęściej jednak klienci decydują się na style – nowoczesny, minimalistyczny, sterylny, tradycyjny- wiejski, ciężki angielski lub prowansalski.

STYL NOWOCZESNY

Jedną z cech kuchni nowoczesnej jest sprzęt :żaluzje,ekrany doświetlające ,podświetlane od wewnątrz szafki i witryny. Meble kuchenne są zawieszone częściowo na ścianie lub stoją na metalowych nogach. Ich styl charakteryzuje się prostotą.

STYL MINIMALISTYCZNY

Niewielka ilość sprzętu umieszczana nad podłogą lub postawiona na cienkich metalowych nóżkach. Szafki kuchenne o funkcjonalnych wnętrzach są zupełnie pozbawione ozdób. Prostota podkreślona przy użyciu bardzo skromnej palety materiałów. Dominuje drewno, szkło, aluminium i stal nierdzewna. Wnętrze kuchni utrzymane w jasnej kolorystyce.

STYL STERYLNY

Kuchnia staje się miejscem gdzie zastosowano najnowsze technologie. Dominuje szkło i stal nierdzewna. Stosuje się tu chłodną kolorystykę z przewagą bieli i szarości.

MEBLE KUCHENNE – STYL TRADYCYJNY

Ze względu na odpowiednie wykończenie mebli i elementy dekoracyjne możemy wyróżnić kilka stylów o określonym nastroju i klimacie.

Kuchnie w stylu tradycyjnym mogą być:

  • wiejskie,
  • rustykalne w stylu angielskim
  • w stylu pro
  • prowansalskim