Blog (Single Entry)

Jaka jest różnica między blatem Corian a blatem z Granitu?

02Sty

Wykończenie kuchni

Wiele osób w obliczu wykończenia mieszkania i kuchni ma problem z podjęciem decyzji: na jaki blat się zdecydować a najczęściej stoi przed wyborem pomiędzy blatem typu Corian a blatem granitowym.

Przy wyborze blatu kuchennego lub łazienkowego warto wziąć pod uwagę ceny, wygląd, trwałość, konserwację oraz łatwość utrzymania czystości.

Cena  granitu i  Corianu

Jeśli chodzi o porównanie cen to Corian będzie mniej kosztowny, szczególnie, że można w tej technologii uzyskać kształty niedostępne przy technologii obróbki kamienia jakim jest granit.

Wygląd – Corian kontra granit

Kompozytowy Corian i podobny Staron, przegrywają tu z ​naturalnym pięknem granitu. Granit ma wyższą jakość, naturalny wygląd podnoszący kolorystyczne walory szafek i urządzeń kuchennych. Ponadto, corian jest zaprojektowany jako naśladowca cech i wyglądu granitu.

Jeśli jesteś zwolennikiem najpiękniejszych i najbardziej wyszukanych, luksusowych rozwiązań, w wykończeniach wnętrz, to blat granitowy jest dobrym rozwiązaniem dla Twojej kuchni.

Utrata wartości

Jeśli chcesz uzyskać wysoki zwrot z inwestycji z wykończenia wnętrza Twojego domu, gdy przyjdzie czas jego sprzedaży to granit na pewno utrzymać swoją wartość na wyższym poziomie niż niż corian

Trwałość Corian kontra granit

Jeśli chodzi o trwałość, corian jest przegranym w tej kategorii. Gorący garnek zdjęty z płyty grzewczej nie uszkodzi granitu, ponieważ jest to naturalny kamień i jest w stanie wytrzymać intensywne zmian temperatury.

Corian jest łatwo uszkodzić, jednak można go również łatwo naprawić Jeśli granit ulegnie pęknięciu, potłuczeniu i rozdrobnieniu, jedynym sposobem, aby to naprawić jest wymiana płyty.

Łatwość utrzymania Corian vs granit

Jeśli szukasz blatu, który jest łatwy w utrzymaniu to corian jest materiałem, którego szukasz.Corian można myć typowymi środkami czyszczącymi  i detergentami. Granit wymaga nieco więcej zaangażowania, aby utrzymać go w nienagannej formie.

Trzeba będzie zapoznać się z wachlarzem konkretnych środków czyszczących przeznaczonych dla granitu. Aby zachować jego piękny wygląd kamienia,  trzeba wprowadzić reżim codziennej konserwacji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *