Blog (Single Entry)

Firma w twoim domu

02Sty

Dobrze urządzone  biuro w domu, może okazać się komfortowym i funkcjonalnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby pogodzić życie rodzinne z zawodowym. Biuro w mieszkaniu pozwala na pracę w domowych warunkach oraz umożliwia zminimalizowanie kosztów związanych z wynajęciem biura w innym miejscu. Jednak, aby biuro spełniało w pełni swoje zadanie, powinno być odpowiednio zaaranżowane.

Projekt oświetlenia

Bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie, które nie obciąża wzroku i jest odpowiednie do pracy biurowych. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest światło naturalne, dlatego wskazane jest ustawienie biurka w okolicach okna, które zapewnia stały dostęp naturalnego światła. Jednak niestety nie zawsze jest to możliwe, dlatego w naszym gabinecie powinno się znajdować również oświetlenie sztuczne.

Światło zbyt jaskrawe jest niewskazane, ponieważ męczy oczy,, natomiast przytłumione i ciepłe światło może zadziałać usypiająco na nasz organizm. W gabinetach najczęściej stosowanymi żarówkami są żarówki halogenowe, które naśladują białe, naturalne dzienne światło. W pracy biurowej nieodzownym elementem jest również przenośna lampka, którą możemy przenieść w dowolne miejsce.

Nie zostawiajmy puntów oświetlenia przypadkowi, zaprojektujmy je tak, by nie było konieczności stosowania lamp przenośnych i źle wyglądających przedłużaczy. Powinniśmy mieć dostęp do kilku źródeł światła, dlatego dobrym rozwiązaniem może być bardzo popularne oświetlenie LED. Jest ono zdecydowanie trwalsze niż tradycyjne żarówki – jedna dioda świeci nawet do 100 tysięcy godzin, przy czym zużywa jeszcze mniej energii niż zwykłe oświetlenie, dzięki czemu jest zdecydowanie bardziej opłacalne.

Funkcjonalność

W biurze powinno się znajdować przynajmniej kilka gniazdek elektrycznych, ponieważ niemal każde urządzenie biurowe wymaga zasilania.

Istotny jest też wybór odpowiedniego materiału, który znajdzie się na podłodze.. Jeżeli  będą pojawiać się kontrahenci, to najlepszym rozwiązaniem, może się okazać zastosowanie materiału o zwiększonej odporności na zniszczenia.

Chodzi tutaj głownie o możliwość pobrudzenia podłogi kawą lub herbatą, które często są serwowane w biurach. W związku z tym stosowanie dywanów lub wykładzin nie jest polecane w tym przypadku. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zastosowanie podłogi laminowanej, która jest odporna na zniszczenia i łatwa do czyszczenia. Niewątpliwie najważniejszym elementem każdego domowego biura  jest wygodne biurko i funkcjonalne krzesło z regulowaną wysokością oparcia oraz głębokości siedziska.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *