Blog (Single Entry)

Aranżacja pokoju dziecięcego

02Sty

Aranżacja pokoju dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Warto wcześniej zapytać dziecko o to, jakie motywy podobają się mu najbardziej. Pomysły dzieci na wystrój wnętrza swojego pokoju mogą nas bardzo zadziwić. Dzieci mają swoje zainteresowania, które czasami towarzyszą im przez całe życie – dlatego  dziecko interesujący się kosmosem zapewne chętnie by widziało w swoim pokoju elementy związane właśnie z tą tematyką.

Jeżeli interesuje się fotografią warto zamontować w pokoju korkową tablicę na ulubione zdjęcia. Pokój od razu nabierze konkretnego charakteru, a dziecko będzie zachwycone. Jeżeli pasją dziecka jest muzyka, to świetnym rozwiązaniem będzie wydzielenie w pokoju miejsca na instrumenty i niezbędne akcesoria.

Wspólne ustalenie wystroju pokoju

Niezwykle ważne są wspólne ustalenia, ponieważ jest to najlepsza metoda, by poznać fascynacje rodzą się w główce naszego dziecka oraz sprecyzować jego kreatywne pomysły. Tym ustaleniom powinno się poświęcić wystarczająca ilość czasu, by zmiany w pokoju okazały się atrakcyjne długoterminowo.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest ozdobienie ściany grafiką z wizerunkiem jego ulubionego bohatera, piosenkarza lub aktora. Aby wnętrze wydało się ciekawsze, można zestawiać na ścianach różne odcienie kolorów, np. niebieskiego, fioletu, zieleni, brązów itd. Można pomalować je w kolorze błękitnym, a drzwi i okna w ciemniejszym odcieniu niebieskiego np. w kolorze granatu.

Pokój powinien być przestrzenny, dlatego meble należy ustawić tak, aby zapewniały swobodę przemieszczania się. Zagracanie niepotrzebnymi rzeczami spowoduje tylko niepotrzebny dyskomfort.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *